plywanie

Po raz szósty, w minioną sobotę, ostrołęcki Aquapark gościł uczestników Otwartych Mistrzostw Ostrołęki w Pływaniu. W rywalizacji 350 młodych zawodniczek i zawodników z 31 klubów pływackich północno – wschodniej Polski bardzo dobrze wystartowały uczennice Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce, Aleksandra i Wiktoria Tytko, które zdobyły złoty i brązowy medal.
Na pierwszym miejscu podium, w rywalizacji 200 metrów stylem motylkowym z czasem - 3;10,57, stanęła Wiktoria Tytko natomiast jej siostra Aleksandra w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym w czasie – 1;30,09 uplasowała się na miejscu trzecim.
Młodym zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

    22 maja 2017r. uczniowie klas 2Gm, 1WR i 2We uczestniczyli w warsztatach w Manufakturze Czekolady. Manufaktura Czekolady to jedyny w Polsce zakład, w którym czekolada jest produkowana ręcznie bezpośrednio z ziarna kakaowca. Cały proces produkcji ma miejsce pod jednym dachem.

   Każdy uczestnik warsztatów stworzył własną tabliczkę czekolady, którą zapakował i wziął ze sobą. Poczęstowani byliśmy gorącą czekoladą oraz mogliśmy sprawdzić jak smakuje ziarno kakao. Zapoznaliśmy się z procesem powstawania czekolady „Od plantacji do tabliczki” oraz z ręcznym sposobem temperowania czekolady. Było wiele emocji i zabawy.

   Po ciekawej czekoladowej lekcji, kolejne dwie godziny uczniowie spędzili w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Na szlaku spaceru były: akwarium, ptaszarnia, małpy człekokształtne, słonie, nosorożce, gady, żyrafy, lwy, rekin i hipopotam.

Opiekunami byli: Agnieszka Murach, Joanna Augustyniak, Dorota Sienkiewicz.

FOTO RELACJA

 

ola

Bardzo udanie wystartowała Aleksandra Tytko, w XVI Wiosennych Mistrzostwach Giżycka w Pływaniu, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce. Poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy, zdobyła srebrny medal na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym z czsem – 3.04,22. Do rywalizacji w zawodach stanęło ponad 350 młodych pływaków z 36 klubów pólnocno-wschodniej Polski między innymi z: Gdańska, Białegostoku, Elbląga, Ełku, Ciechanowa, Pułtuska, Piaseczna, Bielska Podlaskiego, Mławy, Wyszkowa, Hajnówki, Łodzi, Grudziądza, Szczytna i wielu innych. Sportowych emocji i zaciętej walki nie brakowało. Zawodniczce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Zdjęcie nr 1 Large

Kolejne zawody pływackie za nami- tym razem pływanie na medal.

Ponad trzysta zawodniczek i zawodników z 27 pływackich klubów północno – wschodniej Polski oraz litewskiego Alytusa przystąpiło, w ubiegłą sobotę do rywalizacji w V Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu. W zmaganiach z zawodniczkami min z : Warszawy, Ciechanowa, Białegostoku, Pułtuska, Wyszkowa, Ostrowi Mazowieckiej, Szczytna, Skierniewic, Aleksandrowa Łódzkiego, Sokołowa Podlaskiego bardzo dobrze zaprezentowała się uczennica Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce Aleksandra Tytko. Zajęła trzecie miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym z czasem – 1;30,85. Mnóstwo emocji towarzyszyło zmaganiom, rywalizacji również nie zabrakło. Zawodniczce serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w dalszym działaniu sportowym!

20160930 111107W sobotę 23.09.2016r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Ostrołęki w Piłce Nożnej Chłopców Gimnazjada. Zawodnicy z naszej szkoły zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i zajęli pierwsze miejsce. Sukces jest tym bardziej cenny, ponieważ nasi uczniowie rywalizowali z zawodnikami o rok starszymi.
Wyniki naszej szkoły:

Miejsca:

  1. Szkoła Mistrzostwa Sportowego
  2. Gimnazjum nr 1
  3. Gimnazjum nr 2
  4. Gimnazjum nr 3
  5. Gimnazjum nr 5
  6. Gimnazjum nr 4
  7. Gimnazjum Klasyczne

Skład drużyny: Ciborowski Konrad, Białobrzewski Kacper, Dasiak Mateusz, Dmochowski Aleksander, Lubiak Tomasz, Mrozek Dawid, Zieliński Wiktor, Fronczkiewicz Michał.

Opiekunowie drużyny: Tomasz Niedźwiecki, Paweł Zalewski.

1

     1 czerwca 2016r. klasa I Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego świętowała Dzień Dziecka poznając przyrodę i kulturę Kurpiowszczyzny.
Uczniowie zwiedzili Ogród dydaktyczny im. Towarzystwa Przyjaciół Lasu mieszczący się przy ulicy Zawadzkiego 4. Pan Krystian Kowalczyk opowiedział o faunie i florze Kurpiowszczyzny. Zwrócił uwagę na pracę i problemy z jakimi borykają się codziennie leśnicy. Ciekawostką ogrodu są budki lęgowe różnych gatunków ptaków oraz dąb papieski wyhodowany z żołędzia poświęconego przez papieża Jana Pawła II. Ogród wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów.
     Kolejnym punktem wycieczki była scena przy Kupcu gdzie odbywały się występy młodych muzyków.
     Następnie gimnazjaliści zwiedzili Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Obejrzeli wystawę czasową pt. Stanisław Ostoja-Kotkowski oraz wystawy stałe dotyczące historii Ostrołęki i kultury Kurpiów. Bardzo zaciekawił ich sprzęt do obróbki lnu oraz film z 1938 roku „Święto na Kurpiach” pokazujący procesję Bożego Ciała w Myszyńcu.

Opiekunowie: Renata Florczak i Agnieszka Murach

FOTO RELACJA

FOTO RELACJA

Bardzo udanie wystartowały uczennice Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce z rocznika 2002 w XIII Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka w dniach 2-3 kwietnia 2016r.
Zawody zgromadziły około 370 pływaków z 27 klubów polskich miedzy innymi z: Kowna, Warszawy, Gdańska, Torunia, Bydgoszczy, Grudziądza, Szczytna, Wyszkowa, Białegostoku, Sokółki, Iławy, Hajnówki, Gołdapi, Piszu, Białej Podlaskiej, Piaseczna oraz litewskiego Alytusa.
Dziewczęta w czasie dwudniowej rywalizacji uplasowały się wysoko, a uzyskane wyniki są nowymi rekordami życiowymi zawodniczek.
Wiktoria Tytko:
IV miejsce na dystansie 400m stylem zmiennym
VI miejsce - 200m stylem dowolnym
Aleksandra Tytko:
IV miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym z czasem
V miejsce - 100m stylem grzbietowym
Julia Prochowicz:
V miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym z czasem
VI miejsce – 100m stylem grzbietowym

FOTO RELACJA

W dniach od 1.02.2016 do 6.02.2016 roku uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkól Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce uczestniczyli w zimowym obozie sportowym w Zambrowie. Piłkarze nożni oraz pływaczki mieli zapewnione bardzo dobre warunki mieszkaniowe i treningowe. Sekcja piłki nożnej odbywała treningi dwa razy dziennie – w hali sportowej i na „Orliku” oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe na świeżym powietrzu. Natomiast sekcja pływacka odbywała codziennie dwa treningi specjalistyczne w pływalni miejskiej „Delfin” oraz trening ogólnorozwojowy w terenie. W czasie obozu odbywały się też zajęcia teoretyczno – taktyczne oraz analizowano filmy szkoleniowe z dyscyplin kierunkowych. Piłkarze rozegrali też dwa mecze sparingowe z miejscowymi drużynami. Młodzież miała również możliwość korzystania z dostępnych na miejscu atrakcji: ścianki wspinaczkowej, lodowiska, jazdy na rolkach czy szerokiej oferty relaksu na pływalni. Mamy nadzieję, że ciężka praca w trakcie obozu zaowocowała wyższym poziomem umiejętności i sprawności fizycznej oraz przygotowała zawodników do dalszej efektywnej rywalizacji sportowej.

FOTO RELACJA

smsrool